Dar viena kryžkelė…

Gyvenime būna daug situacijų, kai turime pasirinkti: myli tą ar aną, mokytis šen ar ten, daryti tą ir aną ir t.t. Dabar stoviu gyvenimo kryžkelėje ir mąstau, ką daryt…

Būtų gerai, kad tarp mane skaitančiųjų atsirastų žmo0gus, kuris galėtų padėti priimti sprendimą. T.y., pasirinkti vieną iš trijų variantų:

Variantas A

Gavau darbo pasiūlymą. Jau ne pirmą kartą tokį gaunu… Darbo pasiūlymo esmė: pardavinėt gyvybės draudimą. Ne, ne privatiems, bet verslui…

Gal ir būtų viskas gerai, bet siūlymas yra ne toks kokio norėčiau: stabili darbo vieta su fiksuotu darbo užmokesčiu. Tektų dirbti pagal individualios veiklos pažymėjimą, su visom iš to „išplaukiančiom“ problemom…

Žinoma, komisiniai žadami neblogi, o ir parduoti moku… Dažnai tenka dirbti su verslu, bet… bet NIEKADA NENORĖJAU DIRBTI BANKE, ALERGIJĄ VARO INDIVIDUALI VEIKLA ir NEGALIU PAKĘSTI DRAUDIMO…

Galbūt yra žmonių, kuriems tai puikiai sekasi, kurie dirba ir džiaugiasi, bet, abejoju, ar dirbdamas tokį darbą būčiau laimingas… Tiksliau, net ne abejoju, bet žinau!

Variantas B

Sugeneravau vieną smulkaus verslo idėją… Turiu verslo planą… Steigčiau individualią įmonę, atidaryčiau parduotuvę ir prekiaučiau šiuo bei tuo…

Mane žavi mano idėja… Juolab produktą žinau, vietą numačiau, konkurencijos nėra, prekes gaunu pagal konsignaciją…

Problema, kad reikia pradinių lėšų: nuomai, priemonėms ir t.t. Galvoju, kad reikia pasiimti paskolą… Mano paskaičiavimais, verslas neužilgo atsipirktų ir metų antroje pusėje galėčiau pagalvot apie plėtrą… Jau žinau, kur…

Variantas C

Daryti tai, ką dariau iki šiol – ieškotis mane tenkinančios darbovietės, kurioje man patiktų darbuotis už fiksuotą, kad ir ne labai didelį atlyginimą…

***

Žmona mane verčia (na, rekomenduoja, pataria ar kas nors švelniau už verčia, bet tiks ir šis žodis) bandyti laimę draudimo srityje. Tai man užkirstų galimybę link savo versliuko… Laikas…. Žinoma, pinigai gal būtų geresni nei bet kuriuo kitu atveju, bet… DIRBTI NEMYLIMĄ DARBĄ YRA… FUI!

Apie antrą variantą mes mąstom abu, bet stabdo piniginis klausimas… ir rizika… O kas jeigu mes per daug optimistiškai vertiname verslo perspektyvą? O kas, jei neatsipirks taip greitai? Garantuota tik vienas – įklimpsime į skolas… Bent kuriam laikui…

Trečiojo varianto rinktis praktiškai negaliu – baigiasi santaupos ir valgyt tai norėsis… Juolab noriu dirbti, veikti kažką… O ir garantijos, kad atrasiu, kas man patinka, nėra jokios…

„Ką daryt?“ – dainuoja lietuviška eterio žvaigždė, bet iš tikro, ką daryt?..

Tagged , ,

0 thoughts on “Dar viena kryžkelė…

  1. praeivis parašė:

    Kas čia per produktas, kad prekės gauni pagal konsignaciją, o konkurencijos nėra? o.O
    Kai kurie sako, kad bet kuris verslas turi perspektyva, bet tikiuosi čia ne ne koks povandeninės žūklės reikmenys? Na supratai 🙂

    • Mantas parašė:

      Na, konkurencija Lietuvoje būtų, bet aš orientuočiausi į tam tikro regiono, tam tikro miesto, tam tikros vietovės vartotojus… Dar patikslinant… Atradau tašką, kur aplink neprekiaujama tam tikrais produktais ir ten didelis žmonių srautas…

      • praeivis parašė:

        Ir dar tas srautas būna tik sezono metu? 🙂
        Ne rimtai, nereikia prekės išduot, bet ar tai maisto produktas ar su žemės ūkiu susiję tai gal gali įvardint?

      • Mantas parašė:

        Ne tik sezono metu ten būna žmonių srautai. 😉 O produktas… na, čia reikėtų kalbėti apie asortimentą ir tam tikras paslaugas. 😉

  2. Gedas parašė:

    Nelabai supratau kurioje vietoje čia klausimas? Jei B variante yra skaičiai, verslo planas – kokie dar stabdžiai dėl paskolos? Nekartą pastebėtas keistas lietuvių sindromas: nėra baimės imti paskolos 500kLT kainuojančiam butui, bet net nedrįstama pagalvoti apie 100kLT paskola savo verslui. O gal mes iš tiesų neturime verslumo geno savo kraujyje? Tikiuosi taip nėra.

    • Mantas parašė:

      Na, kaip sakoma, „9 kartus pamieruok, o tada kirpk“… Man kaip ir klausimų nėra, bet va žmonai reikia paaiškinti, kad nepasisekus versle, teks paskolą vistiek grąžinti. Kažkaip santaupas leist lengviau, nei įsipareigoti… 😀

  3. trolis parašė:

    Niekada nereikia pamiršti narkotikų, jie visada paguos, juose visada rasi ramybę, jais visada gali pasitikėti, jie tavęs niekada neišduos ir nepaves. Pradėk vartoti ir nesuk galvos;)

    • Mantas parašė:

      Ne, narkotikai kainuoja, tad netinka – aš uždirbt noriu. Žinoma, kad paskui išleisčiau, bet… yra vienas variantas visam laikui padaryti taip, kad niekad neišleistum nieko. Su narkotikais tai užtruktų, bet to varianto niekam nerekomenduočiau…

  4. Nerius parašė:

    Neįsižeisk, bet būsiu tiesmukas.

    Mano paprastas pasiūlymas – jei bijai atsakomybės (o bijai, nes ieškai kas priims sprendimą už tave), tai eik dirbti samdomo darbo, nes verslui neturi charakterio. Verslininko klausimas būtų, kas galėtų sukritikuok mano verslo idėją, kad aš ją galėčiau patobulinti ir išvengti bankroto?
    Beto, ir pirmasis variantas yra pusiau verlas (gal labiau amatas). Būtum pardavimo paslaugų teikėjas bankui/draudimui. Tačiau vėlgi, bijai prarasti reguliarią pinigų dozę (stabilų atlyginimą), o tai panašu i priklausomybę.
    Verslumo genas – mitas. Verslumas, kaip bet koks įgudis, kurį galima ir reikia lavinti. Galbūt W.Bafetu ar B.Geitsu ar B.Gudeliu ir netapsi (nors kas žino), bet versliukui kuris išmaitintų tavo ir dar kelias (darbuotojų) šeimas kažkokių spec sugebėjimų nereikia.

    Tik jei bijai vilko ir neini į mišką, tai neturi jokios teisės aiškinti tiems, kurie miške, kaip jie turi elgtis miške. Nes pats ten nebuvai…

    • Mantas parašė:

      Neriau, nėra ko įsižeisti, nes anei Jūs mane pažįstate, anei aš Jus… 😉 Tik Jūs darote klaidingą prielaidą iš teksto (nors aš kaip autorius ir primetu tokią interpretaciją, bet kai kurie ankstesni mano įrašai leidžia suabejoti Jūsiške). Taip, aš buvau, esu ir būsiu versle… ir ne viename, tad sakyti, kad bijau, nes ieškau, kas priimtų sprendimą už mane, būtų neteisinga… 😉

      Juolab kaip vienas vienos žinomos konsultacinės kompanijos kūrėjų (jei neklystu būtent apie Jus tokią informaciją galima rasti internete) turėtumėte suprasti, kad visas Jūsų verslas ir yra grįstas tuo, kad verslininkai tam tikrą atsakomybės dalį perleidžia Jums… 😉 Ir taip, tai nėra galutinis sprendimo priėmimas, bet rekomendacija, pasiūlymai, konsultacijos – kaip pavadinsi, nepagadinsi… 😉

  5. Nerius parašė:

    Nea, jie neperleidžia sprendimo atsakomybės ! Sprendimas yra JŲ, nes JŲ yra babkės :). Jie klausia mūsų. Bet verslininkai klausia patarimo apie verslą, o ne apie tai, ar būti samdomu ar ne. Jei yra noras gauti patarimą dėl verslo, galiu suteikti 1 val konsultaciją nemokamai :). Kadangi skaitėte mūsų tinklapį, matėte tokį mūsų pasiūlymą.
    Bet galutinis sprendimas – vistiek pačio 🙂

    • Mantas parašė:

      Ne, dėkui, nereikia man konsultacijų dėl verslo – pats tokią galiu suteikti. 😀 Bet pats klausimo principas – ar dirbti samdomu darbuotoju, ar imtis verslo yra tas pats. Nesvarbu, kad vienu atveju gali klausti įmonė, ar jai verta, pvz., įsigyti kitą įmonę, plėsti verslą, bandyti įsisavinti naują rinką ir t.t., o kitu atveju žmogus klausia, ar likti prie seno ar imtis kažko naujo. Vienu atveju Jūs suteikiate konsultaciją įmonei, kitu atveju duodate patarimą žmogui (imate už tai pinigus, ar ne, nuo Jūsų priklauso), bet bet kuriuo atveju, jūs darote tą patį – rekomenduojate, patariate, padedate priimti sprendimą. 😀 O galutinis sprendimas yra įmonės arba žmogaus rankose – juk jo pinigai, juk jo rizika. 😉

      • Nerius parašė:

        Tomet nelabai suprantu klausimo – jeigu esi verlo profesionalas, kuriam „nereikia … konsultacijų dėl verslo – pats tokią galiu suteikti“, ir žinai, kad tavo „paskaičiavimais, verslas neužilgo atsipirktų ir metų antroje pusėje galėčiau pagalvot apie plėtrą“, tai kame problemos ?

        ši situacija labai gerai iliustruoja, kad posakis „Verslas prasideda nuo idėjos“ yra dar vienas mitas. Verslas prasideda nuo apsisprendimo nebebūti samdiniu. O verslo idėjos ateis. Tik vieniems jos ateina ir išeina, o kiti ima ir padaro…

        Lietuvoje verslumui nepalanki aplinka. Aš turiu omenyje ne įstatymus ar mokesčius ar bankus (tose sferose tikrai yra ką gerinti), bet didžiausia bėda yra aplinkiniai – tėvai, draugai, šeimos nariai ir tt. Jie visuomet kalba apie riziką ir siūlo va-iuoti kitų vairuojamu automobiliu. Bet ar tikrai jautiesi prastesnis už banko vadovą, nes manai kad jis geriau „pavairuos“ ? Beje, kalbant apie aplinką, tai pradėjęs verslą nusiteik būti išvadintas išnaudotoju (pvz scania), vagim (karpienis) ir ir kitais negerais žodžiais 🙂

        Ir nesvarbu kokį kelią pasirinksi, tai bus tavo pasirinkimas ir niekas nebus kaltas 🙂

      • Mantas parašė:

        Va tokio komentaro aš ir tikėjausi, parašęs šį įrašą. Ne, ne iš konkretaus žmogaus, bet betko. Ir šimtu proc. pritariu dėl mito ir aplinkinių įtakos. Pastaroji kartais net iš pavydo kyla…

        O dėl kaltės, tai nesutinku, kad „niekas nebus kaltas“ – iš tikro „pats būsi kaltu“, nes tiek sprendimas, tiek atsakomybė priklauso pačiam. Čia kaip toje dainoje, kur Inculto „Vaikų balse“ dainavo – „If not me and not you, then who“… ar kažkaip panašiai…

      • Nerius parašė:

        Nieks kits čia ne kalts, mergužėlė, tu pati 🙂

      • Mantas parašė:

        Na va, pagaliau sutariam, kad ir pasitelkę dainų žodžius… 😀

  6. JonyBravo parašė:

    Labas,
    jei taip bijai savo verslo, tai ieškok partnerio, kad diversifikuotum riziką. Juk taip gerai išmanai verslą ir patarimus kitiems dalini:)

  7. Modestas parašė:

    Man dėliojasi tokie pastebėjimai:
    Variantas A
    Bet kokio draudimo pardavinėjimas šiandien man atrodo hmm… sudėtingas. Tiesiog nematau normalios rinkos ir t.t.
    Variantas B
    Mokestine prasme geriau VŠĮ  arba netgi individualią veiklą…Nepatinka, nes atrodo išlindo, kad tai labiau sezoninė prekyba?
    Variantas C
    Minimali rizika, bent šioks toks pragyvenimo šaltinis. Daugiau nepasitenkinimo pasauliu – taigi daugiau įrašų 

    Sumoj: Ko gero, man A variantas atkrenta iš karto.
    Pinigų uždirbimo / rizikos prasme dėliočiau C, B.
    Bet kuriuo atveju imant paskolą verslui, tenkančią riziką visgi įvertins ir tas pats išduodantis bankas… Tad, jei neišduos, tada galėsi mąstyti, kad galbūt verslo idėja ne tokia jau LIUKS, kaip atrodo..
    Pvz. mane nuo B plano stabdo mokesčių dydis ir kontroliuojančių institucijų skaičius, kas sudaro realiai SUNKIAS sąlygas tam smulkiam verslui…. Visa kita manau +/- sutvarkoma..

    • Mantas parašė:

      Na, dėl sezoninės prekybos būtų ne visai teisingas pastebėjimas, nors, kita vertus, būtų tam tikri pirkimo suaktyvėjimai prieš didžiąsias šventes: Kalėdos, Nauji metai, Valentino diena, Vėlykos, Joninės… O bet tačiau sezoniškumas turėtų įtakos asortimentui ir gali vaidinti svarbų vaidmenį pardavimams.
      O šiaip daugmaž labai teisingi pastebėjimai… Dar papildyčiau, kad C variantas leistų sukaupti kapitalą per daugmaž metus laiko, kuris leistų pereiti į B variantą be paskolos. Dar daugiau – C netrukdo B įgyvendinimui, jei yra samdomų darbuotojų…

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos