Jau ne pirmą kartą rašau ir vis patvirtinu, kad nemoku naudotis Google paieškos sistema. Na, tikrai nemoku. Visada galvojau, kad tereikia atsidaryti google.lt, paieškos laukelyje įvesti norimą žodį, paspausti „Enter“ mygtuką ir pamatysi rezultatus. Tuos pačius rezultatus, kad ir kur bebūtum…
Pastarąją savaitę kone kasdien po du kartus per dieną tikrinu kelias kombinacijas. Tai mano darbovietės pavadinimas ir jos teikiamos paslaugos. Stebiu, kaip keičiasi paieškos rezultatai…
Na, situacija su mano darboviete gerėja, jau Google atranda mus ir pateikia kažkur, kur įmanoma atrasti. Tik va, pastebėjau, kad, įvedant įmonės pavadinimą namuose ir darbe, gaunasi totali nesąmonė…
Darbe, kai vedu, pirmiausia išmeta įmonės puslapį, paskui kelis įmonių katalogus. Na, džiugu, kai dar prieš savaitę nieko praktiškai nebuvo…
Grįžtu namo, pakartoju procesą ir matau, kad rezultatai akivaizdžiai skiriasi! Įmonės puslapis vis dar pirmoje paieškos vietoje, bet paskui dedasi totali velniava!
Nueinu į darbą ir vėl rodo – darbe kaip darbe! O vėliau namie… na, kaip namie…
CTRL+F5? Nieko nekeičia… Pabandyti skirtingas naršykles? Bandžiau… Padaužyt galvą į sieną? Ačiū, apsieisiu!
Tik vat sąmokslo teoriją sumąsčiau, kad paieškos rezultatai priklauso nuo IP adreso! Ar gali taip būti?.. Abejočiau… Matyt, tiesiog nemoku naudotis Google paieška…
Hmm, ne tik nuo IP, dar ir nuo slapukų ten visokių, search history, chromas irgi, berods, lenda į tuos reikalus… 😀
Bet jeigu tai tiesa, keista, kad niekas iki šiol nekėlė didelės problemos, nes realiai Google rezultatai yra itin svarbūs verslui – susidūriau su tuo praktiškai. Čia visokie slapukai, individuali naršymo istorija turėtų būti pastumti į šalį, nes svarbiausias kriterijus paieškos sistemai – rezultatų objektyvumas esamam momentui. Ta prasme, kad kiekvienas vesdamas tą patį į paieškos laukelį, kad ir kur bebūtų gautų tokius pačius rezultatus.
Googles paieška veikia taip, kaip turi veikti. Kiekvienam ji rodo tuos rezultatus, kuriuos, googles manymu, jis nori matyti.
Pagal ką ji identifikuoja vartotojus.. cia atskira tema, bet jei tu namie dažniausiai laikaisi porno puslapiuose.. tai kokia nors uzklausia apie „penimas“ duos tau vienus rezultatus.. nei kad pastoviai dometumeis parseliu auginimu.
Na, jei priklausytų nuo manęs, ji taip neveiktų, nes tas „dirbtinis intelektas“ užknisa…
http://praeivis.lt/2011/01/12/ghostery-privatumo-iskiepis/
Man tie įskiepiai nelabai prie širdies. Gyveni stengiuosi kuo mažiau apsikrauti bereikalingais daiktais… 😀
Sakai, kad jeigu priklausytu nuo tavęs, tai bandytum pakeisti situaciją. Na tai keisk. Galų gale, nenaudok ghostery ir naudok pačio Google siūlomą įskiepį. O jeigu nieko nenaudosi, tai nesistebėk, kad namie reklamuos tamponus ir paieška bus orientuota į moteriškai vaikiškus interesus 😀
Na, nenaudosiu nei vieno, nei kito, bet… Paskutiniu metu teko skaityti labai daug teigiamo apie Bing! 😉
Nebesilankyk ten, kur rašoma gerai apie Bing 😀 O jų visas pagerėjimas tik tame, kad pradėjo kopijuoti Google paieškos rezultatus. Ta prasme jie išvis nesikankina indeksuoti. Jie tiesiog stebi paieškos frazes ir žiūri kokius atsakymus pateikia Google ir juos aklai nukopijuoja. Prieš keletą savaičių dėl to buvo kilęs skandalas, bet MS kaip visada formaliai atsišaudė… Žodžiu nebijok įskiepių – nesulėtins jie tavo darbo ir nieko blogo nepadarys 😛
Bandysim. 😉
google orietuojasi išskirtinai į ieškantyjį. tad įtakos gali turėti net jo paieškų istorija.
Galbūt, bet, jei aš ieškau cheminio plaukų šukavimo Pasvalyje, tai aš ir ieškau cheminio plaukų šukavimo Pasvalyje, kad ir kur bebūčiau… Ta jų „orientacija išskirtinai į ieškantįjį“ man nepadeda nei kaip ieškotojui, nei kaip norinčiam būti atrastu.
Turbūt niekada neskaitei mano įrašų apie Google paiešką? 😀
Visada skaitau apie tai, kas nėra išmanieji telefonai… 😉
Prieš kokį mėnesį rašiau apie Ghostery įskiepį, kurio pagalba gali savo paiešką padaryti kiek universalesnę. O dabar pastoviai užeini pas Dali.us pakomentuoti, nors greičiausiai tau visai neįdomūs šildymo katilai ir jų problemos. Žodžiu jeigu lankaisi atsitiktiniuose svetainėse, tai paieškos rezultatai visiškai nenuspėjami. Ir paieškos algoritmai kuriame angliakalbių auditorijai, ir tie patys algoritmai veikia iškreiptai kituose kalbose. O baisiausia, kad Google jau nebeužtenka išteklių visą tai suvaldyti.
O kur dar Google sugebėjimas nustatyti iš kur aš esu. Vieno pažįstamo IP Google kažkodėl priskiria Italijai, tai pamatytum kokias reklamas jam siūlo 😀
O mano IP tai išvis… Bendras visiems Vodafone Mobile Connect vartotojams… Nebent yra koks nors būdas gauti individualų IP, bet nematau prasmės. 😀
Tai tą ir turėjau omenyje. Pažiūrėk kokiai vietovei tave priskiria darbe. Greičiausiai Klaipėdai. Tada grįžęs į namus pažiūrėk ar nepriskiria Vilniui. Jeigu taip, tai galima pasikeisti rankomis vietą kuriai skirti paieškos rezultatai.
O šiaip galėtum į e-paštą parašyt kokia ten visgi firma ir kokių frazių ieškai.
Iš tikro geras pastebėjimas dėl IP. Tuoj patikrinsiu. Taip, darbe Klaipėda, namie Vilnius. Vadinasi, „sąmokslo teorija“ dėl IP adreso įtakos visgi reali… 🙁
Visada galima „išsiregistruoti“ iš Google ir pamatyti „neutralius“ rezultatus. Tačiau ir jie nepadės, nes dauguma naršo prisijungę prie Google paskyros ir mato skirtingus. Čia labai geras būdas SEO firmelėms apgaudinėti klientus. :o)
Gerai tik tiek, kad dabar Google paieškos rezultatai nebe tokie svarbūs.
O kodėl jie staiga patapo nesvarbūs?
Dėl paskutinio sakinio nelabai sutinku. Svarbūs yra, pvz., kai vykdomi smulkūs viešieji pirkimai apklausos būdu. Iki šiol nežinojau, bet man vienos įstaigos atstovė paaiškino, kad ta apklausa vykdoma principu: Google įvedi paieškos frazę (pvz., biuro baldai Ukmergė), paimi pirmų penkių įmonių kontaktus ir jiems išsiunti pasiūlymą sudalyvauti konkurse. Tie, kurie nepatenka kažkur aukščiau, lieka už borto…
Dėl „firmelių“ apgaudinėjimo – kilo ir man toks įtarimas, bet nesu SEO ekspertas ir realiai nutuokiu, kaip jis veikia labai miglotai.
Dėl „išsiregistravimo“ – niekada nenaršau prisiregistravęs ir visada, ko nors ieškodamas, atsidarau nesusekamą langą. Įprotis ir paranoja, kad esu sekamas…
O kas tokią tvarką patvirtino? o.O
„Common sense“
Spėju, kad smulkieji viešieji pirkimai visgi turi numatytą tvarką, ne tik sveiką protą. Todėl ir klausiu, iš kur tokia tvarka. Ar čia tik vienos įmonės su kuria tau teko bendrauti išmislas?
Iš tikro ne vienos, o visų, kur skambinau (mūsų paslaugos tinkamos ir itin reikalingos valdiškoms institucijoms)… Kai kuriuose konkursuose jau sugebėjom sudalyvauti, nors nugalėtojai ir būdavo aiškūs iki jo pabaigos…
Viena iš tokių tvarkų… yra supaprastintas pirkimas darant apklausą. paskambini 3-4 firmelėm (savo nuožiūra)ir išsirenkti tą, kuri pasiūlo mažiausią kainą. Ankščiau užtekdavo aplamai surašyti protokolą.. kad skambinau ir man pasakė. Dabar mūsų teisininkas reikalauja oficialių pasiūlymų (nors, keik supratau) tai daugiau dėl apsidraudimo.
Beje, praktikoje susidūriau, kad įmonių „Maxima“, „Topo centras“, „Rimi“ lankstinukai prilyginami oficialiam komerciniam pasiūlymui…
Na oficialiam pasiūlymui gali būti prilyginamas ir atspauzdintas www.
ten kur yra kainos.
Tokio dalyko dar neteko girdėt, bet ia absurdas, turint omeny, kad vienas kainas pateikia įmonės internetuose, nes ta kaina ir konkurentų ir privačių klientų akiai, kitą kainą pateikia komerciniame pasiūlyme įmonėms, trečią kainą – viešuosiuose konkursuose. Dažniausiai ta kaina mažėja, lyginant su internetine…
bet kai lygini 5 skirtingų kontorų viešus kainininku gali susidaryti nuomonę apie jų paslaugų kainų lygį.
Šiaip viešuose konkursuose yra daug blogybių.. bet kai kurios „kontoros“ pralošia vien dėl to, kad „iš anksto“ užsiplėšia nerealias kainas… kad vėliau galėtų daryti nuolaidas. Po to jos ir nepatenka tarp tų, su kuriomis realiai deramasi.
Iš tikro, bent jau mūsų įmonės atveju, mes „pramazinam“ konkursus, jei pateikiam kainą vieni pirmųjų… Tada liekam antri…
Ui, blin, prakuokinai 😀 Ačiu.
Smulkūs vieši pirkimai pagal pirmas 5 pozicijas googlej :D. Čia nebent kai laimėtojas jau aiškus, tik reikia užpildyti „protokolą“.
Beveik žodis į žodį atkartojau pokalbį telefonu su ta pačia sakinių struktūra. 😉 Man, deja, nejuokinga, o graudu…
Kodėl ? Tu ištiesų tiki, kad paslaugų/prekių kokybė tiesiogiai priklauso nuo jas pardavinėjančios kontoros padėties googlės paieškoje ?
Nepriklauso pati kokybė, bet… Imkim biuro kėdes, kurias gamina/pardavinėja „dachuja“ įmonėlių. Jos dar ir konkursuose konkuruoja, žinok. 😉 Gera „atmazkė“, „mes jūsų nežinome, nes neradome google“. Dabar padariau, kad atmazkė neveiks…
Reikia daryti, kad naudotųsi kokiu įmonių katalogu ar panašiai, o ne Google. Nes kol naudosis paieškos sistema, tol tvarkos nebus. Neužmiršk apie įskiepius tipo http://praeivis.lt/2011/02/17/kaip-atsikratyti-konkurentu-google-paieskoje/ , kai įmonės kompus prižiūrinti firma gali panaikinti iš rezultatų kas tik jiems šaus į galvą. Nesąmonė čia kažkokia, organizuoti pirkimus pagal Google paieškos rezultatus :-/
Reikia tai reikia, o kaip priversti?
O tu bandei naudotis įmonių katalogų (dar vadinamu geltonais puslapiais) ?
Tai praktiškai misija neįmanoma. Prie veiklos rūšių kontoros dažnai prisirašo viską, kas į galvą ateina.. Tai kol visiems suskambinsi.. ir į pencija bus laikas. Plius dažniausiai produktų kurių mums reikia… daugelis net neturi. Arba kai užgieda kainas…
Tiesa, aš paskutiniu metu nebeužsiimu viešais pirkimais (ten buvo tik proginis renginukas.. kai mums reikėjo daug ir visko), bet.. bent jau iš manęs skambučio (o tiksliau e-mail’o) galėjo tikėtis tik tos kontoros, kurios pateikia pavyzdžius (foto) internete.. ypač su kainomis.
Na va, nors, vadovaujantis visais sąžiningumo ir lygiavos kriterijais, skambučio ar el. laiško turėtų tikėtis visos suinteresuotos kompanijos…