Kaip atgauti iš darbdavio tai, kas priklauso?

Šis gana trumpas įrašas negimė spontaniškai. Tiesiog jau kurį laiką galvoje kirba mintis, kad reikia pasidomėti situacija, kai darbdavys neišmoka atlyginimų… Man įdomu, kokius žingsnius turėtų daryti darbuotojas, kur turėtų kreiptis ir pan. O buvęs darbuotojas?..

Esu skaitęs, kad galima kreiptis į Darbo inspekciją, bet, kiek pats su jais esu turėjęs reikalų, o turėjęs, tai jie veikiau gina darbdavio interesus nei darbuotojo… Nors šiuo klausimu gal kitaip būtų?

Kažkada skaičiau Darbo kodeksą, bet pasakysiu, kad nenoriu grįžti ir skaityti vėl – reikia buitiškai ūkiško patarimo! Paradoksalu, bet klausimu, kaip išieškoti atlyginimą iš darbdavio, nelabai gali padėti ir Google…

Radau tokią UAB „Tavo alga“, kuri verčiasi skolų išieškojimu, bet čia paradoksas – šita kompanija kažkodėl dingo iš įmonių katalogų, kuriuose ją randa Google, o pastarosios įmonės internetinės svetainės man duoda štai tokį rezultatą:

Svetainė išjungta

Interneto svetainė su jūsų nurodytu adresu yra išjungta dėl pasibaigusio galiojimo laiko arba dėl viršyto resursų limito.

Jeigu jūs prižiūrite šią svetainę, prašom patikrinkite savo paslaugas klientų sistemoje arba susisiekite su klientų aptarnavimo skyriumi.

Įdomu, ar čia buvo sukčiai kokie, ar šiaip galima sąmokslo teoriją regzt apie darbdavių susidorojimą su pagalba jų darbuotojams?.. Nors, panašu, įmonėlė dar tik kuriasi

Na, bent iš Google istorijos ištraukiau, kad tame puslapyje buvo informacija, jog negalima delsti, nepasirašyti po jokiais algalapiais ir susitarimais, pvz., kad bus išmokėta vėliau, nes tada nesiskaičiuos delspinigiai ir kitos kažkokios mistinės išmokos už pradelstą laiką.

Pasiknaisiojęs radau, kad yra dar teisinių paslaugų biuras – UAB „Factum Vilnius“ – galintis padėti atgauti atlyginimą. Tik va, kad jų tas puslapis ir pateikiama informacija per daug teisinio pobūdžio…

Man reikia paprasto sprendimo, kuris nevargintų teisine informacija! Radau, kad galima kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo… Tam reikia pirmiausia raštiškai perspėti įmonę, paskui, po mėnesio, parengti pareiškimą teismui, nurodant visas aplinkybes ir net konkretų bankroto administratorių, su kuriuo suderinta viskas, ir pridėti įrodymus, kad būtų galima kreiptis į apygardos teismą…

„Valachitas“! O dar ir kažkoks keistai lėtas visas tas procesas – reikia mėnesį laukti pagrąsinus, paskui dar laukti, kol bankroto administratorius kreipsis į Garantinį fondą, paskui iš jo laukti apie porą mėnesių (?), kol bus išmokėta kas nors…

Po tokių pasiskaitymų darosi aišku, kad nesinori net mėginti atgauti atlyginimo! Kam tie stresai, nervai, sugaištas laikas ir papildomos išlaidos?!

Įdomu, kodėl negalima tiesiog pasiėmus darbo sutartį ir kokį sąskaitos išrašą ar pažymą apie įsiskolinimą kreiptis tiesiogiai į anstolius? Na, nesakykit, kad to nenumato įstatymas! O gal numato ir galima tiesiog viską taip paprastai sutvarkyt?!

P.S. Bebaigdamas šį įrašą dar kartą kelis kartus „pračekinau“ internetą ir visgi radau įmonėlę – UAB „Algos garantas“. Jie lyg ir užsiima išieškojimu, o jų puslapyje yra ir naudingos informacijos! Deja, tas naudingumas vėl nesusiveda į ūkišką paprastumą…

P.P.S. O gal visgi į Darbo inspekciją verta kreiptis pirmiausia?..

Tagged , , , , , , ,

One thought on “Kaip atgauti iš darbdavio tai, kas priklauso?

  1. Saule parašė:

    Sveiki,
    Aš taip pat susidūriau su algos neišmokėjimu ir galvojau, kad reiks pamiršti, bet kadangi turėjau norą atgauti savo uždirbtus pinigėlius , tad internete radau keleta įmonių kurios užsiima atlyginimų išieškojimu. Pasiskambinejau ir labiausiai man patiko kaip bendravo „Atgauk algą“ žmonės. Viską paaiškino kaip ir kas. Ir ką gi pasirašiau su jais sutartį ir per mėn jau turėjau savo pinigėlius. Nerealiai buvo geras jausmas. Aišku, atgavau ne pilnai, kadangi sumokėjau jiems 30%, bet nors šis tas. O pačiai nereikėjo nieko daryti. Siūlau pabandyt.

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos