Gandai apie realų Interneto greitį

Dar visai neseniai tokia telekomunikacijų bendrovė kaip „Bitė Lietuva“ buvo nubausta LR konkurencijos tarybos už klaidinančią reklamą apie tris kartus greitesnį Internetą. (Čia galima pasiskaityti nutarimą dėl mobiliojo Interneto „VODAFONE MOBILE CONNECT“ reklamos atitikties LR reklamos įstatymo reikalavimams.) Paradoksalu, bet tris kartus „spartesnis“ įrenginys telekomunikacijų bendrovės buvo prilygintas greitesniam Internetui.

Šiaip teisingai, kad nubaudė. Dar, kiek supratau, atsirado teisinė prielaida nutraukti sutartį. Apie tai ilgai svarsčiau ir aš, ar verta… Iš esmės juk pasirinkau savo 21,6 Mbps USB modemą vien dėl to, kad mane patikino, kad „turėsiu tikrai greitesnį Internetą, kad ir kur Lietuvoje bebūčiau“.

Visgi sutarties nenutraukiau – gyvenimas be Interneto arba pajungtas per „mobiliaką“ tikrai nevilioja, o ir kiti Interneto tiekėjai nelabai ką gero gali galėjo pasiūlyti. Nežinau, kaip dabar, bet tada anei „Tele2“ anei „Omnitel“ planai netenkino, o apie „Mezon“ ryšio aprėptį neverta buvo nei kalbėti – „anas slypėjo kažkur anapus“.

Dabar, vietoje, kur gyvenu, jau gali rinktis ir laidinį Internetą, bet… Esmė yra ta, kad nenoriu įsipareigoti sutartimi ir prisirišti „prie šniūro“, kai nežinau, kur „rytoj nublokš likimas“. Jau pasimokiau – turėjau Kaune sutartį, o persikėlus gyventi kitur… Na, gerai, pavyko sukalbėti, kad sutartis nutraukiama dėl tiekėjo nesugebėjimo užtikrinti man Interneto ryšio tiekimo naujoje gyvenamojoje vietoje. Tik, kiek žinau, ne visiems pasiseka tokiais atvejais išvengti netesybų…

Taigi, dabar turiu jau minėtą 21,6 Mbps Interneto greitį. Taip, skambinau konsultantui „paplepėti“, kodėl neturiu net panašios realios spartos… Paaiškino priežastis: priklauso nuo ryšio kokybės, atstumo iki siųstuvo, prisijungusių prie vieno siųstuvo vienu metu modemų skaičiau ir kt. Vienžo, mano 3G zonoje maksimalus matytas greitis buvo kažkur apie 7,2 Mbps.

Dažniausiai sėdžiu su keliais šimtais kbps, jei modemas nepradeda persijunginėti „ant“ GPRS arba EDGE. Tik nesakykite, kad galima nustatyti, jog modemas „gaudytų“ tik 3G… Žinau, nustačiau, bet tai irgi nepadeda nuo atsitiktinių persijungimų į praktiškai „už ryšio ribų“.

Kitas dar dalykas, kuris erzina – USB modemo kaitimas. Kaista žaltys tiek, kad po kelių valandžiukių naudojimo tenka duoti ana „pailsėt“. Taip, nepritaikyti USB modemai nuolatiniam naudojimui, bet… Dabar pakalbam apie greitį…

Greitis toks, kad realiai „pumpuoti“ negaliu. Netgi 3G zonoje. Taip, kartais greitis būna pakenčiamas, bet parsisiuntimui reikia laiko, o dar ir modemas perkaista, o ir ryšis persijunginėja, tai… Užtenka „naršymui“!

Kiek teko kalbėti, „Mezon“ šiuo atžvilgiu pranašesnis – jei yra ryšys, tai ir „pumpuojama“ pagal turimą planą. O štai čia ir pirmas gandas – žmonės kalba, kad šiai dienai LRTC galėtų pasiūlyti iki 100 Mbps greitį, bet tiesiog neturi „pajėgesnių“ modemų. Tas pats gandas „tvirtina“, kad LRTC dabar labiau suinteresuotas tinklo plėtra, o ne Interneto „spartinimu“.

Dar gandonešiai nešioja gandus apie „TEO“ Internetą… Kalbamą, kad šiai dienai galima pasiūlyti 1 Gbps greitį. Beveik cituoju: „optika leidžia neribotai, bet tarpinės tik 1″…

Sąmokslo teoretikai teigia, kad, nors Lietuva ir taip turi kone sparčiausią Internetą pasaulyje, bet dabartinės techninės galimybės leidžia pasiūlyti dar daugiau. Kodėl to nedaroma, gali kilti klausimas eiliniam dėl Interneto greičio pamišusiam piliečiui, bet priežastis elementari: „duodam po trupinuką, kad žmonės paragautų, norėtų daugiau, nes iškart pamaitinus – persisotins“. Tokiu būdu keliems metams nereikės investuoti į spartos didinimą, nes visos investicijos jau padarytos… ir vartotojams dar ne kartą „akys iššoks ant kaktos“ nuo „naujo“ Interneto greičio…

Tagged , , , ,

6 thoughts on “Gandai apie realų Interneto greitį

 1. Tomas parašė:

  Tikriausiai aš esu nykstanti rūšys, bet man didelis greitis nėra labai svarbus. Daug svarbiau stabilumas, kad internetas veiktų visada, netrūkinėtų ir t.t.

 2. Dalius parašė:

  O tu nebandei to modemo pataisyti: išdardai, nustatai kuris čipas kaista labiausiai ir termoepoksidke radiatoriu priklijuoji.

  Vaidas nebus grazus… bet veiks

  Beje, tikrai kaitimas kenkia stabilumui ? Kazkada turejau usb tv tiuneri.. tai viena jo mikruske kaisdavo 60+ laipsniu.. ber dirbo.

  • Mantas parašė:

   Aš įtariu, kad dėl kaitimo kenčia stabilumas. Šį nuogastavimą patvirtino ir keli pažįstami, „raukiantys“ labiau už mane. Net turiu pasiūlymą, kad taip nekaistų ir geriau ryšį gaudytų, išmest modemą į lauką, įstatytą į muilinę ir pajungtą per USB prailgintuvą.

   O neardau ir nenešu ardyt labiau išmanantiems vien todėl, kad visgi… garantinis…

 3. Vilmantas parašė:

  Įmonei nenaudinga duot viso greičio, nebus kur plėstis, + reikės siūlyt naujus rauterius, kurie palaikytu 1 Gbps ir t.t 😉 ir šiaip bevielis ryšys yra bevielis, + smagiau jaučiuosi, kai laidas įkištas, o ne per wi-fi, sveikiau manau 😉

 4. 4Gbuzz parašė:

  Apie Bites 3G HSPA+ ir veikimo principa radau GOOGLe: „21.6 technologija“. Gal pravers?

 5. […] jų prisijungs prie vienos pastotės, tuo problematiškiau man bus naudotis internetu… Taip man buvo paaiškinta, kai dar “draugavau” su “Bitė“. Ir ką aš galiu daugiau pasakyti, jei esu naujas, nepatyręs […]

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos