Subjektyvus internetinių naujienų portalų įvertinimas

Pastarąjį mėnesį (sausį – red.) užsiėmiau daug įdomių ir prasmingų veiklų, kurių pati nykiausia, bet verčiausia atskiro įrašo – rinkau sau asmeniškai geriausią, įdomiausią ir naudingiausią naujienų portalą. Čia tam, kad laisvalaikiu galėčiau paskaityti, kas vyksta ant šio svieto ne tik socialiniame tinkle, bet ir šiaip be rekomendacijų.

Kadangi tų naujienų portalų yra tikrai yra nemažai, tai nusprendžiau atsirinkti penkis populiariausius (mano galva ir nesiremiant visokiais ankstesniais tyrimais – red.) internetinius naujienų portalus:

 1. Delfi.lt;
 2. Balsas.lt;
 3. Alfa.lt;
 4. Diena.lt;
 5. Lrytas.lt.

Šiuos portalus kiekvieną mielą dieną sekiau, ieškojau mane sugebančių suintriguoti naujienų (tiksliau, antraščių – red.), skaičiau straipsnius atrinktus ir tuščiai švaisčiau savo brangiai apmokamą laiką. Turiu iš karto perspėti, kad šis pseudotyrimas padarytas, vertinant šiuos parametrus:

 • per dieną atidarytų naujienų skaičius iš kiekvieno portalo;
 • skaitymo malonumas, informatyvumas ir pan.;
 • tiesiog patogumas.

Kaip galima pastebėti, visi šie kriterijai yra tokie subjektyvūs, kad šis mano įrašas gali būti toliau net neskaitomas, nes jame nebus jokios naudingos ir objektyvios informacijos. Subjektyvumo dar prideda aukščiau pateiktas portalų atidarymo eiliškumas – visada tokia pat tvarka. Taigi, visas šis mano tyrimas – tai totalus briedas, savotiškai atspindintis, kaip daromas mokslas Lietuvoje (turint omenyje, mokslinius tyrimus – red.).

Geriausias portalas bus renkamas, įvertinus jo poziciją penketuke pagal nustatytus kriterijus. Aukštesnė pozicija, aukštesnis ir balas. Tik, apsimestinio objektyvumo dėlei, įvertinsiu dar eiliškumo svarbą atvirkščiai. Daugiausiai balų surinkęs portalas skelbiamas geriausiu.

Taigi, apytikslis atidarytų straipsnių skaičius dienai:

 1. Delfi.lt – 10;
 2. Alfa.lt – 5;
 3. Balsas.lt – 3;
 4. Lrytas.lt – 2;
 5. Diena.lt – 1.

Skaitymo malonumas, įdomumas ir kt.:

 1. Alfa.lt;
 2. Delfi.lt;
 3. Diena.lt;
 4. Balsas.lt;
 5. Lrytas.lt.

Patogumas:

 1. Balsas.lt;
 2. Diena.lt;
 3. Delfi.lt;
 4. Alfa.lt;
 5. Lrytas.lt.

Suminė lentelė:

 1. Delfi.lt – 1+5+4+3=13;
 2. Balsas.lt – 2+3+2+5=12;
 3. Alfa.lt – 3+4+5+2=14;
 4. Diena.lt – 4+1+3+4=12;
 5. Lrytas.lt – 5+2+1+1=9.

Taigi, geriausias internetinis naujienų portalas – Alfa.lt. Prisipažinsiu, neturėjau prieš tyrimą jokių sąmoningų išankstinių nusistatymų, kas laimės. Galbūt tik slapta vyliausi, kad tai bus mano simpatizuojamas Balsas.lt… Išvados? Toliau skaitysiu tik pirmus du, manau. Likusiems tiesiog neverta skirti laiko.

Tagged , , ,

3 thoughts on “Subjektyvus internetinių naujienų portalų įvertinimas

 1. buržujus parašė:

  O aš galvojau, kas vis dar skaito alfą? Ten gi pezalų šventovė… Vien ko verti jų didžioji dauguma straipsnių, kur apie papus arba papus. O kita, tai jų žurnalistikos stilius ar faktų „tikrumas“, tai khem…

  • Mantas parašė:

   Tai ir G+ arbūzai skanūs… 😀 O, jei rimtai, faktų tikrumą patikrinti nesunku iš alternatyvių šaltinių… užtat ir reikia kelių variantų, kad nebūtų „vienos tiesos“.

 2. […] dar vienas įrašas iš serijos “patinka-nepatinka, naudinga-nenaudinga, įdomu-neįdomu“. Šį kartą apie televizorių arba “durnadėžę”, kaip tai vadina save […]

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos